ANASAYFA SİTE HARİTASI Web Posta
Milli Eğitim Bakanlığı Atatürk
Türkçe English
 

ELEKTRİK-ELEKTRONİK TEKNOLOJİSİ ALANI

 
  :: Elektrik Elektronik Tek.   :: Ders programı   :: Öğretmenlerimiz   :: Bölüm Resimleri   :: Mezunlarımız
  :: 10. Sınıf Modülleri   :: 11. Sınıf Modüller i   :: 12. Sınıf Modülleri   :: Bilgi Bankası   :: Yıllık Planlar

 

ELEKTRİK – ELEKTRONİK TEKNOLOJİLERİ BÖLÜMÜ

Misyonumuz: Dünya ve ülkemiz elektrik- elektronik sektörüne meslek eğitimi yoluyla hizmet sunmak. Bu alanda eğitim veren yüksek öğretim kurumlarına belirli bilgi ve beceri düzeyine gelmiş eleman hazırlamak. Bunları yaparken de ülkemiz ve insanlığın kalkınmasına katkıda bulunmaktır.

Vizyonumuz: Türk Milli eğitiminin genel amaçları ve temel ilkeleri doğrultusunda Atatürk ilke ve devrimlerine bağlı, aklın ve bilimin önderliğinde, pozitif düşünen, laik, öğrenmeyi bilen, problem çözme yetenekleri gelişmiş, sorumluluk bilincine sahip, cumhuriyetin değerlerini bilen, onları kollayan, iyi insanı, iyi vatandaşı yetiştirmektir. Bu hedefler çerçevesinde okulumuzda eğitim ve öğretim faaliyetlerimizi; Elektrik –elektronik sektörü, yüksek öğretim kurumları, öğrenci ve veli memnuniyeti esasına dayalı olarak planlamak, koordine etmek, uygulamak ve geliştirmektir.

Tanım: Elektrik –elektronik alanı tüm sanayideki mesleki branşların gelişmesini sağlayan, kendi alanımız paralelinde bilgisayar,  enerji, soğutma ve iklimlendirme gibi yan alanların temelini oluşturan, oldukça geniş iş yelpazesi olan, zevkli ve üretken bir sektördür.

Elektrik –elektronik iş alanları, temel fen bilimlerinin yanı sıra pratik beceriye sahip gençlerin başarı ve zevkle ülke ekonomisine katkıda bulunabilecekleri, geçimlerini sağlayabilecekleri tür ve çeşitliliktedir.

Okulumuzda elektrik elektronik alanı altındaki meslek dallarını gelen öğrenci miktarı, öğrenci tercihi ve okul imkanlarına göre açmaktayız.

2004-2005 eğitim öğretim yılında Kadırga Endüstri Meslek Lisesi Megep projesi kapsamsına alınmış, iki bölümde megep uygulaması yapılmıştır. Bu bölümlerden bir tanesi de Elektrik elektronik alanıdır. Bu uygulama çerçevesinde bölümümüz yeniden yapılandırılmış malzeme, araç gereç ve fiziki mekan olarak birçok yeni imkana kavuşmuştur. Öğrencilerimize sunabileceğimiz imkânlar oldukça artmıştır. Elektrik-elektronik alanının seçecek öğrencilerimizin iyi insan, iyi vatandaş ve iyi bir teknik eleman olması alan çalışanları olarak öncelikli hedefimizdir. Tüm çalışmalarımız siz gençler içindir. 

1.  Bobinaj: Bobinajcının sahip olması gereken elektrik motorlarının bakımı, onarımı ve transformatörlerin imalatını yapma yeterliklerini kazandırmaya  yönelik eğitim ve öğretim verilen daldır.

2. Endüstriyel Bakım Onarım: Endüstriyel bakım ve onarım elemanının sahip olması gereken, fabrika, atölye vb. işletmelerdeki  elektrik elektronik sistemlerin bakım ve onarımını yapma yeterliklerini kazandırmaya yönelik eğitim ve öğretim verilen daldır. 
 

                                    
    :: Elektrik Elektronik Tek.     :: Ders programı     :: Öğretmenlerimiz     :: Bölüm Resimleri     :: Mezunlarımız
    :: 10. Sınıf Modülleri     :: 11. Sınıf Modülleri     ::12. Sınıf Modülleri     :: Bilgi Bankası     :: Yıllık Planlar
 

Copyright © 2002-2007 www.kadirga.k12.tr Kadırga Meydan sok. No:21 34490 Eminönü/İSTANBUL
Tel: (0212) 517 43 43 - 517 11 93  Fax:(0212) 518 19 83